ΜUSIC & POLITICS / ΠΙΑΣΑΜΕ ΠΑΤΟ

Συνδυασμός για δυνατούς λύτες
Άβαταρ μέλους
KOSTASGAS
Δημοσιεύσεις: 1977
Εγγραφή: Τρί 31 Μάιος 2011, 05:11
Has thanked: 19 times
Been thanked: 43 times

Re: ΜUSIC & POLITICS / ΠΙΑΣΑΜΕ ΠΑΤΟ

Δημοσίευση από KOSTASGAS » Πέμ 02 Ιούλ 2015, 19:21

ΡΕ ΜΑΙΜΟΥ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΜΕΡΑΚΛΙΚΙ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΔΙΝΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΤΣΙΜΠΟΥΚΙ ΣΤΗΝ ΖΑΡΟΥΛΙΑ?Η ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ EXTREME?ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Athens_Hardcore
Δημοσιεύσεις: 3796
Εγγραφή: Δευ 17 Μαρ 2014, 00:57
Has thanked: 43 times
Been thanked: 36 times

Re: ΜUSIC & POLITICS / ΠΙΑΣΑΜΕ ΠΑΤΟ

Δημοσίευση από Athens_Hardcore » Πέμ 02 Ιούλ 2015, 19:41

KOSTASGAS έγραψε:ΡΕ ΜΑΙΜΟΥ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΜΕΡΑΚΛΙΚΙ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΔΙΝΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΤΣΙΜΠΟΥΚΙ ΣΤΗΝ ΖΑΡΟΥΛΙΑ?Η ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ EXTREME?ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.
Αυτοκτονα να σωθείς από τα πάθη σου.
1982-2022 ΣΤΑΘΕΡΑ ΚΑΙ ΑΜΕΙΩΤΑ

bullis
Δημοσιεύσεις: 2460
Εγγραφή: Πέμ 19 Ιαν 2012, 09:40
Has thanked: 217 times
Been thanked: 112 times

Re: ΜUSIC & POLITICS / ΠΙΑΣΑΜΕ ΠΑΤΟ

Δημοσίευση από bullis » Πέμ 02 Ιούλ 2015, 19:44

kapoios έγραψε:Kala oxi kai eilikrinhs prospatheia aytoi pou krazane ta dhmopsifismata kai twra to kanoune gia na petaksoune tin eythini apo panw tous..aytoi pou legane οti gia na mpoun capital controls tha prepei na anateilei o hlios apo th dysh..kai einai aytoi pou an vgeis ektos eyrw tha sfyrizoune pali adiafora exontas vgalei hdh ta leftoudakia tous apo tis trapezes giati gnwrizan edw kai kairo to ti tha ginei kai tha einai oi prwtoi pou tha mpoun sto aeroplano gia na fygoun an arxizoun na ginontai pliatsika pantou..osoi pisteyoun apo ton aplo kosmo oti exoun elpida gia ena kalytero ayrio nai magkia kai bravo tous na yposthrizoun ayto pou pisteyoun alla oxi kai eilikrinis prospatheia otan milame gia politikous pou de tha peinasoune pote an meinoune anergoi..
αλληγορικό είπα και πιστεύω πως με το ποστ σου επιβεβαιώνομαι :etsi

τεσπα, δεν έχω καμία όρεξη να υπερασπίζομαι τον σύριζα και ΔΕΝ είναι ο σύριζα το θέμα μας
Γιατί και πώς;

Άβαταρ μέλους
KOSTASGAS
Δημοσιεύσεις: 1977
Εγγραφή: Τρί 31 Μάιος 2011, 05:11
Has thanked: 19 times
Been thanked: 43 times

Re: ΜUSIC & POLITICS / ΠΙΑΣΑΜΕ ΠΑΤΟ

Δημοσίευση από KOSTASGAS » Πέμ 02 Ιούλ 2015, 19:47

Athens_Hardcore έγραψε:
KOSTASGAS έγραψε:ΡΕ ΜΑΙΜΟΥ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΜΕΡΑΚΛΙΚΙ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΔΙΝΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΤΣΙΜΠΟΥΚΙ ΣΤΗΝ ΖΑΡΟΥΛΙΑ?Η ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ EXTREME?ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.
Αυτοκτονα να σωθείς από τα πάθη σου.
ΓΙΑΤΙ ΡΕ ΚΩΛΟΠΑΙΔΟ? :D
Εικόνα

vrwmiko_mualo
Δημοσιεύσεις: 2171
Εγγραφή: Σάβ 26 Μαρ 2011, 21:49
Has thanked: 13 times
Been thanked: 32 times

Re: ΜUSIC & POLITICS / ΠΙΑΣΑΜΕ ΠΑΤΟ

Δημοσίευση από vrwmiko_mualo » Πέμ 02 Ιούλ 2015, 20:30

Ποσο πιο απλα,κατανοητα,λαικα δηλαδη?? ..για ολουσ!!!

https://youtu.be/GtmLCzer0hs

Και σημερα :

"Αγαπητοί συνοδοιπόροι στις μουσικές και στα όνειρα, είναι μερικές φορές, που δεν αρκούν τα τραγούδια. 
Παίρνω το θάρρος να εκφράσω, χωρίς διάθεση για επιρροή και καπελώματα, τη γνώμη μου για το δημοψήφισμα, κυρίως γιατί με έχει εξοργίσει η ανελέητη προπαγάνδα των ιδιωτικών τηλεοπτικών καναλιών, απ' όπου διαμορφώνει άποψη ένα μεγάλο μέρος του κόσμου.
Είναι ολοφάνερο, πως ένα "ναι" στο δημοψήφισμα, οδηγεί σε μιά παράδοση άνευ όρων. Είναι μιά αδιανόητη, οικειοθελής, πλήρης υποταγή στο απάνθρωπο κεφάλαιο. Κάποιοι θα το κάνουν από ιδεολογία, κάποιοι άλλοι από φόβο.
Δεν θα τους μισήσω, δεν θα τους διαγράψω από τη ζωή μου. Μακριά από μένα η μισαλλοδοξία. Ο καθένας όσο μπορεί. Η ελευθερία είναι δυνατότητα της ύπαρξης, δεν είναι υποχρέωση.
Βέβαια, δεν θα μας κατακλύσει η ελευθερία με ένα "όχι" στο δημοψήφισμα. Ούτε με ικανοποιεί το σκεπτικό της κυβέρνησης για καλύτερη διαπραγματευτική θέση, για ένα λιγότερο απεχθές μνημόνιο. Το μυαλό και η καρδιά μου-ψηφίζοντας "όχι"- είναι σε μιά αποκόλληση από αυτή την- κατ' επίφαση- "ένωση", που το μόνο που ξέρει να κάνει καλά είναι να χωρίζει τους ανθρώπους σε δυνατούς και αδύναμους, σε εργατικούς και τεμπέληδες, σε πραγματιστές και ελαφρόμυαλους. Είμαι πεπεισμένος, πως όλες οι "ενώσεις", σε όλο και μεγαλύτερες οικονομικές, πολιτικές και στρατιωτικές δομές είναι ενάντια στον άνθρωπο (και τη φύση). Αποτρέπουν την αυτοοργάνωση και την ισότιμη συμμετοχή. Δεν χρειαζόμαστε κάποια ένωση, την έχουμε μέσα μας. Είναι το συλλογικό ασυνείδητο, ο κλαυσίγελος των προγόνων μας.

Θανάσης,
ο Μεταξοχωρίου και περιχώρων "
Τησ ανωμαλιας παντου...!!! Αμην .

D.R.I
Δημοσιεύσεις: 941
Εγγραφή: Δευ 14 Φεβ 2011, 18:27
Has thanked: 12 times
Been thanked: 182 times

Re: ΜUSIC & POLITICS / ΠΙΑΣΑΜΕ ΠΑΤΟ

Δημοσίευση από D.R.I » Πέμ 02 Ιούλ 2015, 20:54

RE MALAKES ANOIXTE TIS TILEORASEIS SAS, DEITE KAI THA KATALABAITE GIATI TO OXI PLEON EXEI AXIA ESTW KAI GIA TI STIGMI POU TO BRADU TIS KIRIAKIS OLA AUTA TA POUSTRAKIA THA XOUN KITRINISEI APO TO FOBO TOUS AM EBLEPAN OTI NIKISE TO OXI.

wtf?
Δημοσιεύσεις: 937
Εγγραφή: Τετ 08 Ιουν 2011, 13:51
Has thanked: 13 times
Been thanked: 79 times

Re: ΜUSIC & POLITICS / ΠΙΑΣΑΜΕ ΠΑΤΟ

Δημοσίευση από wtf? » Πέμ 02 Ιούλ 2015, 20:56

vrwmiko_mualo έγραψε:Ποσο πιο απλα,κατανοητα,λαικα δηλαδη?? ..για ολουσ!!!

https://youtu.be/GtmLCzer0hs

Και σημερα :

"Αγαπητοί συνοδοιπόροι στις μουσικές και στα όνειρα, είναι μερικές φορές, που δεν αρκούν τα τραγούδια. 
Παίρνω το θάρρος να εκφράσω, χωρίς διάθεση για επιρροή και καπελώματα, τη γνώμη μου για το δημοψήφισμα, κυρίως γιατί με έχει εξοργίσει η ανελέητη προπαγάνδα των ιδιωτικών τηλεοπτικών καναλιών, απ' όπου διαμορφώνει άποψη ένα μεγάλο μέρος του κόσμου.
Είναι ολοφάνερο, πως ένα "ναι" στο δημοψήφισμα, οδηγεί σε μιά παράδοση άνευ όρων. Είναι μιά αδιανόητη, οικειοθελής, πλήρης υποταγή στο απάνθρωπο κεφάλαιο. Κάποιοι θα το κάνουν από ιδεολογία, κάποιοι άλλοι από φόβο.
Δεν θα τους μισήσω, δεν θα τους διαγράψω από τη ζωή μου. Μακριά από μένα η μισαλλοδοξία. Ο καθένας όσο μπορεί. Η ελευθερία είναι δυνατότητα της ύπαρξης, δεν είναι υποχρέωση.
Βέβαια, δεν θα μας κατακλύσει η ελευθερία με ένα "όχι" στο δημοψήφισμα. Ούτε με ικανοποιεί το σκεπτικό της κυβέρνησης για καλύτερη διαπραγματευτική θέση, για ένα λιγότερο απεχθές μνημόνιο. Το μυαλό και η καρδιά μου-ψηφίζοντας "όχι"- είναι σε μιά αποκόλληση από αυτή την- κατ' επίφαση- "ένωση", που το μόνο που ξέρει να κάνει καλά είναι να χωρίζει τους ανθρώπους σε δυνατούς και αδύναμους, σε εργατικούς και τεμπέληδες, σε πραγματιστές και ελαφρόμυαλους. Είμαι πεπεισμένος, πως όλες οι "ενώσεις", σε όλο και μεγαλύτερες οικονομικές, πολιτικές και στρατιωτικές δομές είναι ενάντια στον άνθρωπο (και τη φύση). Αποτρέπουν την αυτοοργάνωση και την ισότιμη συμμετοχή. Δεν χρειαζόμαστε κάποια ένωση, την έχουμε μέσα μας. Είναι το συλλογικό ασυνείδητο, ο κλαυσίγελος των προγόνων μας.

Θανάσης,
ο Μεταξοχωρίου και περιχώρων "
Μάγκας

oeo21
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: Πέμ 19 Μάιος 2011, 10:50
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Re: ΜUSIC & POLITICS / ΠΙΑΣΑΜΕ ΠΑΤΟ

Δημοσίευση από oeo21 » Πέμ 02 Ιούλ 2015, 20:57

anti 9-11 έγραψε:ξύλο στους κκέδες όπου τους βρίσκετε

αν σε ενδιαφερει εχουν τωρα συγκεντρωση στο συνταγμα.διαδηλωνουν υπερ του ακυρου.... :malakia

και λιγο παρακατω στην κοτζια εχει συγκεντρωση ο παπανδρεου :pro

ωρε τι ζουμε

yakuza
Δημοσιεύσεις: 1774
Εγγραφή: Τρί 07 Φεβ 2012, 00:13
Has thanked: 7 times
Been thanked: 9 times

Re: ΜUSIC & POLITICS / ΠΙΑΣΑΜΕ ΠΑΤΟ

Δημοσίευση από yakuza » Πέμ 02 Ιούλ 2015, 20:59

phpBB [video]

kai ola auta mexri to 11
ΜΙΣΟ ΑΙΩΝΑ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝΕΙΣ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΑΣ

wtf?
Δημοσιεύσεις: 937
Εγγραφή: Τετ 08 Ιουν 2011, 13:51
Has thanked: 13 times
Been thanked: 79 times

Re: ΜUSIC & POLITICS / ΠΙΑΣΑΜΕ ΠΑΤΟ

Δημοσίευση από wtf? » Πέμ 02 Ιούλ 2015, 21:12

Big Lebowski έγραψε:
wtf? έγραψε:esy pou eisai entos, pigaine ligo sto 20o deyterolepto.

https://youtu.be/pQdI5tT2qnw

Όλο το αστικό μπλοκ έχει συνταχθεί με το ναι, εκτός απο τους γελοίους τράκη και Κουρή.

Όλο και πιό πολλοί εντωμεταξύ ακδοδεξιοί συντάσσονται με το ναι, άσχετα απο την επίσημη γραμμή της χ.α.

Αυτός ο συμψηφισμός αριστερών και αναρχικών με τους φασίστες, επειδή οι δεύτεροι ευκαιριακά και καιροσκοπικά συντάσσονται με το όχι, είναι εκ του πονηρού.
Δηλαδή από τη δήλωση του Καμμενου για τον στρατό (με τον Τσιπρα δίπλα) εσύ σχολιάζεις ότι κρίνουμε εκ του πονηρού...
Μακάρι να είμαι εγώ ο πονηρός και αυτοί οι γνήσιοι.
Μέχρι τότε επέτρεψε μου να νομίζω ότι αυτοί πάνε να σώσουν το τομάρι τους με οποιοδήποτε τρόπο και εσύ εν αγνοία σου τους αβανταρεις.

Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 27 επισκέπτες