ΕΚΛΟΓΕΣ:TO ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΗΣ ΨΗΦΟΥ

Larry1989

Re: ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΜΑΣ

Δημοσίευση από Larry1989 » Παρ 23 Μαρ 2012, 12:54

skins&punks έγραψε:Ο καθενας ας ψηφισει αυτο που τον εκφραζει η τουλαχιστον καποιο που ειναι κοντα στις αποψεις του εκτος απο τα δυο κομματα που μας εχουν κυβερνησει τα τελευταια 38 χρονια!
Κανένα μικρό κόμμα δεν με εκφράζει.Έχω μια ιδεολογία στην οποια πιστεύω και ακολουθώ.Δεν θα κάτσω να ψηφίσω κανέναν βλάκα αριστερό που του ήρθε να ιδρύσει δικό του κόμμα.Ψηφίζοντας ένα μικρό κόμμα δεν θα αλλάξετε κάτι,απλώς θα ανέβουν λίγο τα ποσοστά του.Στον δρόμο είναι ο αγώνας άλλωστε,όχι στις κάλπες! :etsi

Άβαταρ μέλους
daravigkas7
Δημοσιεύσεις: 1363
Εγγραφή: Κυρ 30 Οκτ 2011, 18:22
Has thanked: 219 times

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ:TO ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΗΣ ΨΗΦΟΥ

Δημοσίευση από daravigkas7 » Παρ 23 Μαρ 2012, 18:13

ενω εσυ με την αποχη θα αλλαξεις..μπραβο ρε συγχαρητηρια.. :malakia :malakia
ΠΟΥΛΑΩ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ ΕΞΩ ΑΠΟ ΣΧΟΛΕΙΑ
ΚΑΙ ΟΣΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΠΙΝΟΥΝΕ ΤΑ ΣΠΡΩΧΝΩ ΣΤΗΝ ΠΟΡΝΕΙΑ.

aekole

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ:TO ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΗΣ ΨΗΦΟΥ

Δημοσίευση από aekole » Παρ 23 Μαρ 2012, 18:24

ppp έγραψε:ενω εσυ με την αποχη θα αλλαξεις..μπραβο ρε συγχαρητηρια.. :malakia :malakia
πωπω ρε διαβάζετε τι λέει ο κόσμος. δεν λέει αποχή και στα αρχίδια μου. λέμε στροφή στην αυτοοργάνωση.

ppp κατεβαίνεις με ανταρσύα?

Άβαταρ μέλους
daravigkas7
Δημοσιεύσεις: 1363
Εγγραφή: Κυρ 30 Οκτ 2011, 18:22
Has thanked: 219 times

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ:TO ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΗΣ ΨΗΦΟΥ

Δημοσίευση από daravigkas7 » Παρ 23 Μαρ 2012, 18:42

νδ..

και α και ου και δαπ-νδφκ..

ΕΛΛΑΣ ΕΛΛΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΣΑΜΑΡΑΣ..
ΠΟΥΛΑΩ ΝΑΡΚΩΤΙΚΑ ΕΞΩ ΑΠΟ ΣΧΟΛΕΙΑ
ΚΑΙ ΟΣΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΠΙΝΟΥΝΕ ΤΑ ΣΠΡΩΧΝΩ ΣΤΗΝ ΠΟΡΝΕΙΑ.

Άβαταρ μέλους
SoMeOnE_7
Δημοσιεύσεις: 5807
Εγγραφή: Σάβ 20 Νοέμ 2010, 17:02
Has thanked: 672 times
Been thanked: 24 times

Re: ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΜΑΣ

Δημοσίευση από SoMeOnE_7 » Παρ 23 Μαρ 2012, 18:53

Larry1989 έγραψε:
skins&punks έγραψε:Ο καθενας ας ψηφισει αυτο που τον εκφραζει η τουλαχιστον καποιο που ειναι κοντα στις αποψεις του εκτος απο τα δυο κομματα που μας εχουν κυβερνησει τα τελευταια 38 χρονια!
Κανένα μικρό κόμμα δεν με εκφράζει.Έχω μια ιδεολογία στην οποια πιστεύω και ακολουθώ.Δεν θα κάτσω να ψηφίσω κανέναν βλάκα αριστερό που του ήρθε να ιδρύσει δικό του κόμμα.Ψηφίζοντας ένα μικρό κόμμα δεν θα αλλάξετε κάτι,απλώς θα ανέβουν λίγο τα ποσοστά του.Στον δρόμο είναι ο αγώνας άλλωστε,όχι στις κάλπες! :etsi
Με την αποχή επίσης ανεβαίνουν γενικότερα τα ποσοστά των "μεγάλων"! Γι΄αυτό και θεωρώ ότι η αποχή μπορεί να πετύχει μόνο αν είναι καθολική, κάτι που σημαίνει ορισμένα άλλα πραγματάκια που έχουν να κάνουν με τη συνείδηση και το γενικότερο τρόπο αντίληψης του κόσμου.

Δεν είναι πιστεύω ο τόπος να αρχίσουμε μια τέτοιου είδους αντιπαράθεση σε ένα φόρουμ που είναι οπαδικό..

Ας σεβαστούμε λίγο τους χώρους στους οποίους ανήκουμε, την ιδεολογία που έχει ο καθένας μας αλλά και όλους τους υπόλοιπους που δεν έχουν κάποια ιδιαίτερη καούρα να διαβάζουν τέτοιου είδους δημοσιεύσεις!
Τα πράγματα είναι ακόμα όπως τα αφήσαμε στο δημοτικό
................... Τάξη εναντίον Τάξης........................

bullis
Δημοσιεύσεις: 2461
Εγγραφή: Πέμ 19 Ιαν 2012, 09:40
Has thanked: 218 times
Been thanked: 112 times

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ:TO ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΗΣ ΨΗΦΟΥ

Δημοσίευση από bullis » Παρ 23 Μαρ 2012, 20:04

καποιε7 το φόρουμ είναι οπαδικό αλλά στους καιρούς που ζούμε νομίζω ότι όλοι πρέπει δούμε την πραγματικότητα και να κάνουμε ό,τι μπορούμε να την αλλάξουμε γιατί έχουν γαμηθεί εντελώς οι ζωές μας και στο οπαδικό κομμάτι τους. σέβομαι την κάθε άποψη, ακόμη και αυτή που θέλει να απέχει από τις εκλογές και ειλικρινά θέλω να δω γιατί κάποιοι σκέφτονται διαφορετικά από μένα μήπως ακούσω κάτι καινούριο και αναθεωρήσω κάποια πράγματα. όποιος δεν θέλει μπορεί κάλλιστα να μην διαβάζει εδώ (αν και νομίζω ότι θα έπρεπε όλοι μας), όπως και εγώ δεν διαβάζω κάποια άλλα κομμάτια του φόρουμ. νομίζω όμως ότι το ελάχιστο που οφείλουμε να κάνουμε εδώ μέσα είναι να συζητάμε απόψεις για το πώς θα μπορέσουμε να ζήσουμε ξανά, χωρίς προσωπικές αντιπαραθέσεις, μόνο με κριτική σε απόψεις.
Γιατί και πώς;

ofanziva

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ:TO ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΗΣ ΨΗΦΟΥ

Δημοσίευση από ofanziva » Παρ 23 Μαρ 2012, 20:34

asteri έγραψε:οχι ρε,αραξε στον καναπε σου,δες την τηλεοραση σου και βοηθα τους να αυξησουν τις εδρες τους και τα ποσοστα τους με την αποχη σου.
εχεις την εντυπωση οτι θα θορυβηθουν με την αποχη σου?αυτοι αυτο παρακαλανε,να σε κανουν να σταματησεις να χρησιμοποιεις και τα τελευταια δικαιωματα που σου δινει η δημοκρατια.

πραγματικα με αυτα που διαβαζω απο ορισμενους(οχι μονο εδω μεσα) επιβεβαιωνουν το(φανταστικο) παραδειγμα που αναφερουν καποιοι,πως αν μεταφεροταν το 1940 σημερα θα λεγαμε ολοι τι να αντισταθουμε μωρε,αυτοι ειναι περισσοτεροι,εχουν καλυτερα οπλα,ειμαστε χαμενοι απο χερι
ta eipe ola

Larry1989

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ:TO ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΗΣ ΨΗΦΟΥ

Δημοσίευση από Larry1989 » Παρ 23 Μαρ 2012, 20:53

Συγνώμη που στο χαλάω οφανζίβα αλλά τίποτα δεν είπε.Να το χέσω το συγκεκριμένο δικαίωμα που μου δίνει η δημοκρατία τους.Σάμπως όλοι εσείς που ψηφίζεται μικρά κόμματα κάνεται αγώνα.ΑΡΧΙΔΙΑ ΚΑΝΕΤΑΙ...σας το λέω στα ίσια.Ξυπνάτε πρωί πρωί να λουστίτε,βάζεται τα καλά σας και πάτε και ρίχνεται ένα χαρτί στην κάλπη,τρομερός αγώνας.Άντε βγείτε στους δρόμους και αφήστε τις ίδιες μαλακίες που έκαναν οι γονείς σας.Αυτό για το 1940 δεν το σχολιάζω.
ΑΥΤΟΟΡΓΑΝΩΣΗ-ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ-ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ ΚΑΙ ΠΟΛΕΜΟΣ ΣΤΑ ΑΦΕΝΤΙΚΑ :etsi

bullis
Δημοσιεύσεις: 2461
Εγγραφή: Πέμ 19 Ιαν 2012, 09:40
Has thanked: 218 times
Been thanked: 112 times

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ:TO ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΗΣ ΨΗΦΟΥ

Δημοσίευση από bullis » Παρ 23 Μαρ 2012, 21:07

λαρρυ, μία ερώτηση για να σε καταλάβω:

συμφωνώ με τους δρόμους, αυτοοργάνωση κλπ όσο κι αν είναι δύσκολο, δεν θα συζητήσουμε αυτό τώρα

γιατί όμως εκτός από αυτό να μην πας να ρίξεις και ψήφο. έτσι, επειδή η ελπίδα πεθαίνει τελευταία και μήπως μέχρι όλο αυτό με την αυτοοργάνωση γίνει πραγματικότητα βελτιωθούν λίγο τα πράγματα. τι σου κοστίζει? μη μου πεις ότι νομιμοποιείς το σύστημα γιατί έτσι κι αλλιώς νόμιμο είναι, δεν περιμένει εσένα να το αποκαθηλώσεις και ούτε με 95% αποχή θα αλλάξει κάτι στην ουσία και καθημερινή μας ζωή
Γιατί και πώς;

ofanziva

Re: ΕΚΛΟΓΕΣ:TO ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΗΣ ΨΗΦΟΥ

Δημοσίευση από ofanziva » Παρ 23 Μαρ 2012, 21:28

συμφωνω με τον bulli.


λαρρυ κοιτα,υπαρχουν πολλα πραματα που οφειλουμε να κανουμε.και φυσικα δεν ειναι ενα χαρτι σε μια καλπη

αλλα εκεινη την ημερα αυτο το κωλοχαρτο εχει σημασια!!ηθικη για μενα πανω απολα.

και εγω στην αποχη ημουνα.οπως πανω κατω ολοι.αλλα σημερα δεν μπορω.ψηφο στο πιο ηλιθιο κομμα.λεβεντη ρε πανε ψηφισε :lol:

αλλα οχι αποχη,και να πανηγυριζουν μετα με τα κωλοποσοστα τους.

Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 17 επισκέπτες