ΜΠΑΣΚΕΤ | ΝΕΑ

Συζήτηση για ομάδες-αγώνες Α'Εθνικής, για άλλα αθλήματα, συνδέσμους κτλ.
Άβαταρ μέλους
Starks
Δημοσιεύσεις: 8392
Εγγραφή: Τρί 30 Νοέμ 2010, 01:20
Τοποθεσία: Σέρρες
Has thanked: 155 times
Been thanked: 78 times

Re: ΜΠΑΣΚΕΤ | ΝΕΑ

Δημοσίευση από Starks » Δευ 15 Ιουν 2020, 10:29

Ναι ρε συ αλλά το βραβείο στο νικητή και τα λεφτά της συμμετοχής είναι ασήμαντα ποσά για τα μπάτζετ των καλών ομάδων της Ευρωλίγκα.
Εμπορικά την ίδια αξία έχει, σε όλα τα επίπεδα, το Άεκ-Φενέρ και το Άεκ-Μπαρτσελόνα με το Άεκ-Μπάκεν Μπέαρς;
Ίδια λεφτά θα πληρώσει η τηλεόραση για να το δείξει;
Ίδια εισιτήρια θα κόψει;

Γι αυτό πιστεύω ότι αν γίνει το πρώτο μπραφ και βρεθούν άλλοι 2-3 σαν τον Τράκη, που εγώ δεν το βλέπω για μεγάλες ομάδες, να πούνε πάμε στο BCL, θα αναγκαστεί ο Μπερτομέου να υποχωρήσει και να αρχίσει να μοιράζει λεφτά κι αυτός οπότε οι καλές ομάδες δε θα κουνηθούν.
Δεν ξέρουμε φυσικά τι θα συμβεί σε 3-4 χρόνια, αλλά με τα σημερινά δεδομένα μου φαίνεται πολύ δύσκολο να ανατραπούν τα πράγματα...

Άβαταρ μέλους
no passaran
Δημοσιεύσεις: 8069
Εγγραφή: Δευ 21 Νοέμ 2011, 23:51
Has thanked: 617 times
Been thanked: 433 times

Re: ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΑΠΙΛΑ

Δημοσίευση από no passaran » Παρ 21 Μάιος 2021, 09:43

Ρε τα βαζέλια.. αφού βλέπατε πως το καλάθι δεν πρέπει να μετρήσει, εκεί εσείς να τα κάνετε άνω κάτω και να πέσει βαρύς ο πέλεκυς της δικαιοσύνης
γιατρε μου ειμαι κοκκαλο με τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΟ #1

PATSIFRIKOS
Δημοσιεύσεις: 3366
Εγγραφή: Τρί 01 Φεβ 2011, 21:04
Has thanked: 234 times
Been thanked: 266 times

Re: ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΑΠΙΛΑ

Δημοσίευση από PATSIFRIKOS » Δευ 24 Μάιος 2021, 20:07

no passaran έγραψε: Παρ 21 Μάιος 2021, 09:43 Ρε τα βαζέλια.. αφού βλέπατε πως το καλάθι δεν πρέπει να μετρήσει, εκεί εσείς να τα κάνετε άνω κάτω και να πέσει βαρύς ο πέλεκυς της δικαιοσύνης
Ήταν αρκετά βαρύς τελικά...🤫
OLD HABITS ARE HARD TO BREAK

enas-apo-emas
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: Τετ 02 Φεβ 2011, 19:40
Has thanked: 22 times
Been thanked: 76 times

Re: ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΑΠΙΛΑ

Δημοσίευση από enas-apo-emas » Δευ 24 Μάιος 2021, 22:37

Πολλά τα ερωτήματα που γεννήθηκαν αυτό το τριήμερο....
Πως αφήσατε τα οκια να σουλατσαρουν το Σάββατο στη πόλη σας????

Επίσης πως έγινε το ίδιο σήμερα με τα ζελια????

Ένα άλλο ερώτημα είναι αν υπάρχει άλλος χώρος στο σεφ να σηκώσουμε κούπα η την επόμενη κούπα θα τη σηκώσουμε στα ανοιχτά μπασκετακια ?????

Επίσης πολύ σημαντικό ερώτημα είναι τι θα γίνει με τα Σούρμενα εεε με συγχωρείτε με το γυναικείο τμήμα μπάσκετ του οσφπ, θα διαλυθεί και αυτό η θα συνεχίσει....

Αλλά το βασικό ερώτημα που μου μου έμεινε αναπάντητο θα κάνει ένσταση η παντελονατη διοίκηση σας ή θα το περάσει στο ντούκου?????

Υγ. Στα χειρότερα μας παραμένουμε ο μεγαλύτερος σύλλογος της χώρας γιατί έχουμε τον μεγαλύτερο λαό της χώρας....

#1610 και συνεχίζουμε

Megara13
Δημοσιεύσεις: 1515
Εγγραφή: Παρ 19 Νοέμ 2010, 20:14
Has thanked: 137 times
Been thanked: 65 times

Re: ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΑΠΙΛΑ

Δημοσίευση από Megara13 » Δευ 24 Μάιος 2021, 23:03

Ο Ερασιτέχνης Ολυμπιακός, μέσω της επίσημης ιστοσελίδας του, χαρακτήρισε ως κλοπή, την κατάκτηση του πρωταθλήματος από τον Παναθηναϊκό.

H κλοπή ολοκληρώθηκε…

«Το φετινό πρωτάθλημα της Α1 μπάσκετ Γυναικών, ολοκληρώθηκε με τον τρόπο που… επιθυμούσαν αυτοί που αποφασίζουν για τις τύχες του ελληνικού μπάσκετ. Η σειρά των τελικών η οποία στιγματίστηκε από πρωτοφανή γεγονότα και σωρεία παρατυπιών, κατέληξε στον Παναθηναϊκό, ο οποίος επικράτησε με 66-74 στον τρίτο και τελευταίο τελικό που διεξήχθη στην Αίθουσα 5 του ΣΕΦ.

Οι «ερυθρόλευκες» παρότι πραγματοποίησαν 2 νίκες από την ημέρα που ξεκίνησαν οι τελικοί και έφτασαν πολύ κοντά στην κατάκτηση του πρωταθλήματος, επηρεάστηκαν από όλα τα γεγονότα που συνέβησαν έξω από το παρκέ, καθώς τα «εμπόδια» τα οποία μπήκαν στο δρόμο τους, ήταν τελικά ανυπέρβλητα. Έτσι ολοκληρώθηκε μια ιδιαίτερη σεζόν, με πρωτόγνωρες δυσκολίες».
:lol:

Αλλη μια ερωτηση και εγω.. Ο αυγενακης με τον φασουλα κατεβαινει? Δεν βγαινουν τα κουκια και ψαχνει τροπους η υπουργαρα να ψηφισουν λιγοτερα σωματεια και να ακυρωσει τις εκλογες ?

Άβαταρ μέλους
no passaran
Δημοσιεύσεις: 8069
Εγγραφή: Δευ 21 Νοέμ 2011, 23:51
Has thanked: 617 times
Been thanked: 433 times

Re: ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΑΠΙΛΑ

Δημοσίευση από no passaran » Δευ 24 Μάιος 2021, 23:13

PATSIFRIKOS έγραψε: Δευ 24 Μάιος 2021, 20:07
no passaran έγραψε: Παρ 21 Μάιος 2021, 09:43 Ρε τα βαζέλια.. αφού βλέπατε πως το καλάθι δεν πρέπει να μετρήσει, εκεί εσείς να τα κάνετε άνω κάτω και να πέσει βαρύς ο πέλεκυς της δικαιοσύνης
Ήταν αρκετά βαρύς τελικά...🤫
Άστα πατσιφρικο, ακόμα δεν μπορώ να συνέλθω.
γιατρε μου ειμαι κοκκαλο με τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ
ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΟ #1

Telis
Δημοσιεύσεις: 1926
Εγγραφή: Δευ 22 Νοέμ 2010, 23:55
Has thanked: 114 times
Been thanked: 47 times

Re: ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΑΠΙΛΑ

Δημοσίευση από Telis » Τρί 25 Μάιος 2021, 00:02

enas-apo-emas έγραψε: Δευ 24 Μάιος 2021, 22:37 Πολλά τα ερωτήματα που γεννήθηκαν αυτό το τριήμερο....
Πως αφήσατε τα οκια να σουλατσαρουν το Σάββατο στη πόλη σας????

Επίσης πως έγινε το ίδιο σήμερα με τα ζελια????

Ένα άλλο ερώτημα είναι αν υπάρχει άλλος χώρος στο σεφ να σηκώσουμε κούπα η την επόμενη κούπα θα τη σηκώσουμε στα ανοιχτά μπασκετακια ?????

Επίσης πολύ σημαντικό ερώτημα είναι τι θα γίνει με τα Σούρμενα εεε με συγχωρείτε με το γυναικείο τμήμα μπάσκετ του οσφπ, θα διαλυθεί και αυτό η θα συνεχίσει....

Αλλά το βασικό ερώτημα που μου μου έμεινε αναπάντητο θα κάνει ένσταση η παντελονατη διοίκηση σας ή θα το περάσει στο ντούκου?????

Υγ. Στα χειρότερα μας παραμένουμε ο μεγαλύτερος σύλλογος της χώρας γιατί έχουμε τον μεγαλύτερο λαό της χώρας....

#1610 και συνεχίζουμε
KSEREIS OTI THA SE VIAZOYME ESENA KAI TOYS APOGONOUS SOY KOYNELI

Telis
Δημοσιεύσεις: 1926
Εγγραφή: Δευ 22 Νοέμ 2010, 23:55
Has thanked: 114 times
Been thanked: 47 times

Re: ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΑΠΙΛΑ

Δημοσίευση από Telis » Τρί 25 Μάιος 2021, 00:09

200 KAI VALE MISFITS.SE OLH THN ATHHNA PARON

TA PAOKIA EGLOVISMENA

KEDRO PARON.META OLH THN ATHHNA KAI VOLTA STH LWOFORO ME VAZELIA ANASTROFH

POTE TSAKOTHIKATE RE ME PAOKIA TELEFTAIA RE KOUNELIA STHN ATHHNA;

ESEIS POU EISASTAN RE KOUMANTA;

THN POUTSA STO KEDRO POU FAGAN TA PAOKIA TH THIMASTE;ESEIS POU EISASTAN;

STO MENIDI POU PAIZAN;AKOMA KAI STH KALITHEA POU TO XASAME ME EMAS PAIZAN GHKAME OMOS.OPOS STH KALITHEA ME TO MPLOKO KAI TO MEION ENA PANI

VLAKES ATSAKOTES ADERFES.SORY POU DEN PERASAME PANO APO TA MAT KAI THN AYVRA NA MHN SXOLIAZOYN TQ KOUNELIA STO FB.

GIA NA TELEIONOUME.MAZEMATA EIXAME.OPOU HTAN DYNATON NA PAME PHGAME

Telis
Δημοσιεύσεις: 1926
Εγγραφή: Δευ 22 Νοέμ 2010, 23:55
Has thanked: 114 times
Been thanked: 47 times

Re: ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΑΠΙΛΑ

Δημοσίευση από Telis » Τρί 25 Μάιος 2021, 00:11

enas-apo-emas έγραψε: Δευ 24 Μάιος 2021, 22:37 Πολλά τα ερωτήματα που γεννήθηκαν αυτό το τριήμερο....
Πως αφήσατε τα οκια να σουλατσαρουν το Σάββατο στη πόλη σας????

Επίσης πως έγινε το ίδιο σήμερα με τα ζελια????

Ένα άλλο ερώτημα είναι αν υπάρχει άλλος χώρος στο σεφ να σηκώσουμε κούπα η την επόμενη κούπα θα τη σηκώσουμε στα ανοιχτά μπασκετακια ?????

Επίσης πολύ σημαντικό ερώτημα είναι τι θα γίνει με τα Σούρμενα εεε με συγχωρείτε με το γυναικείο τμήμα μπάσκετ του οσφπ, θα διαλυθεί και αυτό η θα συνεχίσει....

Αλλά το βασικό ερώτημα που μου μου έμεινε αναπάντητο θα κάνει ένσταση η παντελονατη διοίκηση σας ή θα το περάσει στο ντούκου?????

Υγ. Στα χειρότερα μας παραμένουμε ο μεγαλύτερος σύλλογος της χώρας γιατί έχουμε τον μεγαλύτερο λαό της χώρας....

#1610 και συνεχίζουμε
SHMERA AGALIA PANHGYRIA ME TON GAMO THN 13 KAI TON PANATHHNAIKO.KSEFTILES

Άβαταρ μέλους
j.rebel
Δημοσιεύσεις: 5175
Εγγραφή: Τρί 10 Ιουν 2014, 09:36
Has thanked: 411 times
Been thanked: 360 times

Re: ΠΑΘΟΣ ΚΑΙ ΣΑΠΙΛΑ

Δημοσίευση από j.rebel » Τρί 25 Μάιος 2021, 00:24

To yg htan to kalytero anekdoto.

Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 182 επισκέπτες